x

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

x

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

 

Ewa Misiaszek

 

Dlaczego moim zdaniem warto uczyć się matematyki.

 

Uważam, że matematyka jest bardzo pomocna i towarzyszy nam przez całe życie. Jako najmłodsi stosujemy ją przy grach i zabawach, liczymy punkty, liczbę pól, które mamy przejść, liczymy także karty i pionki. Dzięki niej poznajemy i liczymy pieniądze, najpierw w grach, a później w dorosłym życiu. Jak nie będziemy umieli liczyć to popsujemy zabawę innym dzieciom. Matematyka pomaga nam w znajomości kalendarza. Dzięki niej liczymy czas oraz dni, które upływają nam do ważnych wydarzeń:
- wakacji
- ferii
- świąt
- urodzin
- imienin.
Matematyka przydaje się w dorosłym życiu w rachunkach (trzeba je policzyć i zapłacić). Wielu ludzi nie potrafi sobie z nimi poradzić. Na zakupach sprawdzamy ceny produktów, ich wagę, a także sumujemy rachunek i liczymy resztę. Człowiek, który nie umie liczyć może zostać oszukany. Wszyscy boimy się komorników, aby uniknąć ich wizyty musimy systematycznie i solidnie płacić swoje rachunki za czynsz, wodę, energię, kredyt. Umiejętność liczenia jest nam potrzebna w domu do zrobienia ciasta i różnych potraw, człowiek musi przeliczać kilogramy na dekagramy, a dekagramy na gramy, inaczej potrawy nie będą smaczne. Jest także przydatna do przeliczenia dawek leków dla różnej grupy wiekowej, o różnej masie ciała. Jednak, gdy nie będziemy tego robić narazimy osoby trzecie na niebezpieczeństwo, nawet utratę życia. Matematyka jest potrzebna w pracy np. przy kasie, przy liczeniu pieniędzy itp. Ja myślę, że ona wędruje z nami przez całe życie, kiedy jesteśmy dziećmi, w pracy, w domu, w każdym miejscu na świecie. Uważam, że bez znajomości matematyki człowiek daleko nie zajdzie.

 

Ewa Misiaszek

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Sosnowcu, klasa 5

 

powrót