x

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

x

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

 

Szymon Tomeczek

 

O tym jak polubiłam/-em matematykę.

 

Kiedy byłem małym chłopcem myślałem, że liczenie w ogóle jest niepotrzebne. W miarę dorastania zrozumiałem, że nie mam racji.
Wokół mnie krąży wiele liczb. Nie znając matematyki, byłbym jak nie w pełni sprawny.
Moim największym marzeniem była oryginalna koszulka i piłka. Rodzice powiedzieli, że to za drogie prezenty, ale dzięki matematyce policzyłem swoje oszczędności i wiedziałem , że mam wystarczającą ilość pieniędzy . Dzięki matematyce wiem, o której godzinie zaczynam lekcje, za ile godzin mam trening, a za ile dni będą święta. Wiem także jak równo podzielić czekoladę, żeby każdy z członków rodziny dostał po równej części. Mogę sam robić zakupy, bo żaden sprzedawca już mnie nie oszuka. Umiem obliczyć, jaką powierzchnię ma boisko, nasza działka, czy mój pokój.
W czwartej klasie uczyliśmy się : dodawania, odejmowania, mnożenia itp. , ale najciekawsze są ułamki. Matematyka uczy mnie logicznego myślenia. Im więcej poznaję, tym bardziej jestem ciekawy, co mnie czeka. Ciekawy przedmiot + ciekawa nauczycielka + moja pasja = wielka przyjemność z nauki. To jest po prostu mój ciekawy obowiązek. Przynajmniej nie trzeba czytać lektur i uważać na błędy ortograficzne. Wolę liczyć niż czytać. Ale najtrudniejsze było napisanie opowiadania o liczeniu.
Matematyka jest super!

 

Szymon Tomeczek

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Góry Chełmskiej w Leśnicy, klasa 5

 

powrót