x

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

x

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

 

Hanna Skwarek

 

Dlaczego moim zdaniem warto uczyć się matematyki.

 

Matematyka towarzyszy nam na każdym kroku, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Bez liczenia byłoby nam znacznie trudniej. Dlatego warto uczyć się matematyki od najmłodszych lat.
Matematykę wykorzystujemy w wielu dziedzinach życia. Jest obecna na przykład w przepisach kulinarnych i w projektach budynków. Gdybyśmy jej nie znali, nie moglibyśmy wykonać wielu ważnych obliczeń, między innymi nigdy nie bylibyśmy pewni, czy budynek, który właśnie wznosimy, się nie zawali. Matematyka pomaga nam w mierzeniu czasu, obliczaniu kwot do zapłacenia. Zapewnia ludziom komfort i bezpieczeństwo. Dzięki niej mamy urządzenia, które ułatwiają nam życie. Aby powstał komputer, trzeba było wykonać wiele ważnych obliczeń. Natomiast bez komputera i innych nowoczesnych urządzeń przekazywanie informacji byłoby znacznie trudniejsze. Gdyby świat był mniej rozwinięty technologicznie, wykonywanie różnych czynności trwałoby dłużej. Niemalże w każdej pracy jest potrzebna umiejętność liczenia. Z tego powodu każdy powinien uczyć się matematyki, by mieć dobrą przyszłość. Bez matematyki trudno byłoby edukować dzieci, ponieważ nie mielibyśmy wielu sprzętów i urządzeń potrzebnych w szkole. Nie moglibyśmy także drukować książek, a bez nich życie byłoby znacznie trudniejsze.
Zastanówcie się, jak wiele matematyka zmieniła w naszym życiu i jak wielkie straty można ponieść, nie ucząc się jej. Jak widzicie, matematyka jest królową nauk.

 

Hanna Skwarek

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Puławach, klasa 5

 

powrót