x

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

x

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

 

Natalia Szałajko

 

Dlaczego moim zdaniem warto uczyć się matematyki.

 

Matematyka przydaje się każdemu człowiekowi każdego dnia, dlatego każda osoba, która nie będzie się jej uczyć, doświadczy trudności w życiu. Jest jednym z nielicznych przedmiotów, które są obowiązkowe już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż do szkoły średniej. Dlatego też warto się jej uczyć systematycznie, by później uniknąć problemów w dalszych klasach.
Matematyka jest moim ulubionym przedmiotem szkolnym, ponieważ zauważam wiele zalet jakie przynosi nauka tego przedmiotu. Dzięki niej nauczyłam się zaplanować swoje kieszonkowe i odłożyć część pieniędzy na zakup droższych przedmiotów, o których marzę. Umiejętność szybkiego liczenia jest przydatna podczas robienia zakupów, gdy nie wiemy czy suma pieniędzy, którą posiadamy wystarczy by zapłacić w sklepie. Wydawanie reszty w sklepie również polega na posługiwaniu się matematyką. Ostatnio nawet rzadziej się spóźniam, dzięki temu, że zrobiłam sobie plan dnia, w którym szczegółowo wypisałam wszystkie czynności jakie zamierzam wykonać i ile czasu na każdą powinnam poświęcić. W trakcie pomagania mojej mamie w gotowaniu uświadomiłam sobie, że nawet tam trzeba liczyć. Obserwowałam jak mama dokładnie odmierzała wagę składników oraz co chwilę spoglądała na zegar podczas pieczenia. Moim ulubionym dniem w roku są moje urodziny. W tym roku, wpadłam na pomysł by policzyć ile dni pozostało do urodzin, ale niestety liczba dni okazała się tak duża, że mój humor się znacznie pogorszył. Rozwiązywanie łamigłówek jest kolejną rzeczą, do której matematyka okazuje się być przydatna. Często zagadki polegają na liczeniu czegoś w głowie i używaniu wyobraźni.
Matematyka jest tak ważną nauką, że trzeba się jej uczyć pilnie, ponieważ jest przydatna w życiu codziennym. Poza tym w trzeciej klasie szkoły średniej trzeba obowiązkowo zdawać z niej maturę.

 

Natalia Szałajko

Szkoła Podstawowa nr 1 im. prof. Władysława Szafera w Brzozowie, klasa 4

 

powrót