x

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

x

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

 

Marek Jarocki

 

Dlaczego moim zdaniem warto uczyć się matematyki.

 

Pewnie wszyscy młodzi uczniowie zastanawiają się, dlaczego matematyka ma być przydatna w dorosłości. Dlatego spróbuję wyjaśnić jak bardzo ważny jest ten przedmiot.
Otóż matematyka nie musi być przyjemnym przedmiotem, ale bez niej nie będziesz umiał zarządzać swoimi finansami. Jest niezbędna, dlatego to właśnie matematyka nazywana jest królową nauk. Bez niej żaden człowiek nie da sobie rady z większością czynności, gdyż matematyka uczy nie tylko liczyć, ale uczy też logicznego myślenia. Dzięki niej rozwijasz swój umysł. Czy wiesz,że nawet przy robieniu zakupów potrzebny jest ten przedmiot. Bez niej po prostu nie da się żyć. Nie mogę wyobrazić sobie jakie jest życie bez matematycznej wiedzy. Jest wiele zawodów wykorzystujących ten przedmiot np. gdybym chciał zostać maklerem giełdowym. Logika też jest ważna. Logiczne myślenie można wykorzystać do gry w szachy.
Już wiadomo, że matematyka potrzebna jest do praktycznie wszystkiego.
Nie trzeba wiedzieć po co jest ten przedmiot. Wystarczy zapamiętać, że po prostu trzeba się jej uczyć. Dopiero po dłuższym czasie można się dowiedzieć czemu służy. Wynika to z doświadczenia.

 

Marek Jarocki

Katolicka Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu, klasa 6

 

powrót