x

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

x

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

 

Matylda Krzyształ

 

O tym jak polubiłam/-em matematykę.

 

Jak polubiłam matematykę?
Wiele dzieci ma problemy z matematyką. Ja też kiedyś miałam ten kłopot. Znalazłam jednak sposób, jak się go pozbyć.
Zbliżał się test końcowy z matematyki. Obawiałam się, że sobie z nim nie poradzę. Poprosiłam więc moją sąsiadkę, która naucza w szkole, by mi pomogła. Ona z chęcią się zgodziła. Zaczęłyśmy robić zadania, jednak pani Kasia szybko zauważyła, że jestem spięta i nieskoncentrowana:
- Znam ten problem"- powiedziała.
- Lubię się uczyć matematyki, ale wykonując zadania, bardzo się stresuję, dlatego testy nie zawsze rozwiązuje z powodzeniem. Uważam, że jest to moja słaba strona - odpowiedziałam.
- Uczę wiele osób i chyba wiem, jak rozwiązać twój problem. Daj mi kartkę. Stworzymy matematyczne opowiadanie.

Zrobiłam tak, jak powiedziała pani Kasia. Później wytłumaczyła mi, o co chodzi. Trzeba było wymyślić bohaterów, stworzyć opowiadanie z ich udziałem, a następnie dorysować obrazki. Razem napisałyśmy matematyczną historyjkę. Następnego dnia znów zaczęłyśmy robić zadania. Kiedy je rozwiązywałam, myślałam o scenkach z mojego komiksu. O tym, jak Plusik nie potrafił dodać ułamków. Uśmiechałam się pod nosem i z łatwością poradziłam sobie z zadaniem. Można było zauważyć moje postępy. Matematyka to była dla mnie bułka z masłem, a Pani Kasia była ze mnie dumna.
W piątek pisałam test. Jakiś czas później przyszły wyniki. Okazało się, że zdałam na 5. Byłam bardzo szczęśliwa, ale wszystko to zawdzięczam pani Kasi. Bardzo mi zaimponowała. Teraz matematyka to jeden z moich ulubionych przedmiotów.

 

Matylda Krzyształ

Szkoła Podstawowa nr 277 w Warszawie, klasa 6

 

powrót