x

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

x

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

 

Weronika Scharwerk

 

Dlaczego moim zdaniem warto uczyć się matematyki.

 

Matematyka ze wszystkich przedmiotów jest najważniejsza.
Gdy idziesz do sklepu i masz 100 zł i chcesz rozmienić na 10 to chyba musisz wiedzieć ile będziesz miała tych banknotów 10 złotowych.
Matematyka jest bardzo ważnym przedmiotem bez którego ani rusz. Matematyka jest wszędzie wkoło nas: w szkołach, urzędach, sądach i pracach.
Te wszystkie działania pisemne, ułamki, pierwiastki, mnożenie dzielenie, dodawanie i odejmowanie, to wszystko mieści się w jednym przedmiocie - w matematyce.
Każdy człowiek musi umieć matematykę nie zależnie od wieku, czy jest mały czy duży. Każdy marzy na koniec roku zdać z nagrodą. A nie zdać można zaledwie przez jeden przedmiot np. matematykę. Więc gdy ktoś tak marzy niech się zabierze za solidną naukę. Z kolei matematyka to także trudny przedmiot. Tyle tego jest, te przeróżne działania, ich zapamiętanie, że łatwo się w tym wszystkim pogubić.
Gdy ktoś ma problem z matematyką warto się zapisać na korepetycje, bo gdy się nie nauczysz w szkole podstawowej, to się już później nie nauczysz. Więc z takimi sprawami nie warto zwlekać.
Matematyka jest to raczej poważna sprawa, więc od maleńkiego pierwszej należy się uczyć raczej matematyki.
Możesz też wejść na stronę www.MatMag.pl lub na www.MatematyczneZoo.pl

 

Weronika Scharwerk

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Modlinie, klasa 4

 

powrót