x

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

x

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

 

Mateusz Spich

 

Dlaczego moim zdaniem warto uczyć się matematyki.

 

Warto uczyć się matematyki ponieważ jest to królowa nauki. Matematyka jest bardzo ciekawym przedmiotem. A także wcale nie jest taka trudna. Ta królowa nauki uczy wszystkich o: dodawaniu i odejmowaniu, mnożeniu i dzieleniu, kontach i kształtach, liczbach rzymskich i arabskich, stopniach, ułamkach i o historii. Ponieważ o Pitagorasie, Archimedesie a Andre Ampere i Izaak Newton, to co?! O nich też trzeba pamiętać, bo dokonali bardzo ważnych odkryć. A pierwotni ludzie stworzyli jeszcze liczydło zwane „abakus”.
Matematyka jest odziana w cyrkle, linijki, ekierki, kątomierze, długopisy i ołówki. Jej królestwo zbudowane jest z cyfr i kształtów.
A matematyka wcale nie wymaga dużo wysiłku psychicznego wystarczy logicznie pomyśleć! Bardzo warto pouczyć się matematyki. Większość ludzi uważa, że to się im nie przyda, ale tak naprawdę przyda się wszędzie! W sklepie i w pracy i w wielu innych miejscach. W królestwie matematyki jest taka „siłownia dla umysłu”, w której umysł trenuje różne sporty. W matematyce kryje się nawet zabawa z liczbami. Pamiętajmy, że matematyka to królowa nauki. WARTO UCZYĆ SIĘ MATMY!!!

 

Mateusz Spich

PSP nr 3 w Okole, klasa 4

 

powrót