x

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

x

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

 

Dawid Dąbrowski

 

Dlaczego moim zdaniem warto uczyć się matematyki.

 

Moim zdaniem warto uczyć się matematyki, ponieważ jest ona fajna i przydatna. W przyszłości może mi się przydać w pracy przy obliczaniu różnych rzeczy. Myślę, że będzie niezbędna w mojej pracy, którą chciałbym wykonywać w przyszłości. Znajomość matematyki otwiera dostęp do ciekawych prac w firmach. Wszystko jest związane z matematyką, na przykład mierzenie wysokości domów, bloków i różnych innych rzeczy. Bez matematyki nawet trudno jest obliczyć kieszonkowe. Dzięki niej też znamy odległości miast i różnych obiektów. W życiu ciągle coś dodaję, odejmuję, mnożę i dzielę, na przykład robiąc zakupy w sklepiku szkolnym.
Moim zdaniem warto uczyć się matematyki, ponieważ chcę mieć wysokie oceny na egzaminie kończącym szkołę podstawową. Matematyka jest też przydatna w wielu innych przedmiotach. Na przykład w chemii, gdy pani nauczycielka poprosi o odmierzenie ilości tlenu w dwutlenku węgla i w trójtlenku węgla. Na geografii będę mógł określać wysokość gór. Będąc muzykiem utrzymam tempo 4 na 4. A gdy będę lekarzem obliczę ilość antybiotyku dla pacjenta. Bez matematyki nie można obliczyć ile dni zostało do wakacji.
Podsumowując, warto uczyć się matematyki, ponieważ jest ona przydatna w wielu dziedzinach życia. Potrzebna jest prawie do wszystkiego. Uczmy się matematyki, bo to królowa nauk. Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w tym konkursie, ponieważ bardzo lubię matematykę. Czekam na więcej takich konkursów.

 

Dawid Dąbrowski

Szkoła Podstawowa w Raszynie, klasa 3

 

powrót