x

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

x

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

 

Mariola Kuś

 

Dlaczego moim zdaniem warto uczyć się matematyki.

 

Uważam, że warto uczyć się matematyki. Uczy ona logicznego myślenia i będzie potrzebna w dorosłym życiu.
Matematyka jest podstawą innych nauk, takich jak: technika, informatyka, fizyka, chemia i geografia. Gdy ktoś zrozumie matematykę, będzie miał większe szanse na pracę. Można zostać matematykiem, biznesmenem, kasjerem w sklepie. Tak naprawdę nie jest ważne, gdzie będziemy pracować, ponieważ wszędzie matematyka będzie nam towarzyszyła. Będziemy się o nią ocierać w większym lub mniejszym stopniu.
Umiejętność matematyki z całą pewnością przyda się również w codziennych, domowych obowiązkach. W kuchni podczas pieczenia ciasta będziemy musieli dodać odpowiednią ilość składników, aby wyrosło i było smaczne. Gdy będziemy robić zapasy na zimę wyliczamy dokładną ilość cukru, soli, octu. Na pewno będziemy kiedyś korzystali z usług bankowych. Nie możemy wtedy ulec pięknym reklamom. W dzisiejszych czasach ilość ofert jest tak duża, że będziemy musieli dokładnie obliczyć, która jest dla nas najkorzystniejsza. Przykłady te pokazują, że matematyka jest bardzo przydatna.
Matematyki uczymy się od pierwszej klasy, a nawet od przedszkola, więc przydaje się także uczniom. Gdy ktoś zna matematykę może pomóc koledze, który czegoś nie rozumie. Powinniśmy dobrze pisać kartkówki i sprawdziany. Wiedza ta, może pomóc w wygrywaniu konkursów matematycznych. Bardzo dobrym dowodem na to, że matematyką można osiągnąć sukces są słynni matematycy: Archimedes, Arystoteles, Euklides, Pitagoras, Newton i inni.
Nie wyobrażam sobie życia bez matematyki. Teraz mam szansę uczyć się jej w szkole i chcę to wykorzystać. Mam dobre oceny i się z tego cieszę. Warto pamiętać, że dzięki ciężkiej pracy jaką teraz włożymy w zdobycie wiedzy matematycznej łatwiej nam będzie odnaleźć się w XXI wieku. Czerpiąc korzyści z matematyki, trzeba czerpać z niej satysfakcję. Aby dobrze uczyć się matematyki należy być: pracowitym, starannym i dokładnym.
Gdybyśmy spojrzeli na to wszystko z boku, to stwierdzilibyśmy, że całe nasze życie opiera się właśnie na matematyce. Dlatego powinniśmy się jej uczyć nie tylko z konieczności, lecz dla przyjemności. Matematyka będzie łatwa, gdy dobrze ją zrozumiemy. Matematyka to nie tylko liczenie, matematyka to budowanie w określony sposób swoich myśli. Cieszę się, że istnieje coś takiego jak matematyka.

 

Mariola Kuś

Szkoła Podstawowa nr 1 im. prof. Władysława Szafera w Brzozowie, klasa 6

 

powrót