x

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

x

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

 

Marta Hyjek

 

Dlaczego moim zdaniem warto uczyć się matematyki.

 

Tego dnia wstałam później niż zwykle. W końcu była sobota, dzień wolny od zajęć w szkole. Po śniadaniu włączyłam komputer. Już zabierałam się w wirtualną podróż, gdy wpadł Marcin. Od progu zaczął wykrzykiwać o rewelacyjnej okazji zakupu organów po śmiesznie niskiej cenie.
Po przedstawieniu wszystkich korzyści padła cena. Wcale nie była taka mała. Marcin zarządził zrzutkę, przy czym kto się dorzuci będzie mógł ćwiczyć na nowym instrumencie. Piotrek pierwszy wyjął swoje zasoby. Miał jakieś 70 złotych. Marcin też nie był bogaczem – jego skromne 140 złotych nijak się miało do ceny organów. Po dłuższych nagabywaniach dorzuciłam 20 złotych. A choć miałam więcej, nie chciałam się w to angażować. Babcia dołożyła nam 200 złotych. Z tą sumą poszliśmy do rodziców. W nich cała nadzieja na dołożenie reszty. A biorąc pod uwagę cenę organów – 1300 złotych, oni mieli dołożyć lwią część.
Po tygodniu wracamy ze szkoły, a tu niespodzianka! Nowiutkie organy czekają na rozpakowanie. Wszyscy się na nie rzuciliśmy, ale powstrzymała nas mama. Powiedziała, że wszyscy jesteśmy właścicielami tych organów, bo każdy jakiś wkład w nie włożył. Ile wkładu, tyle korzyści. Trzeba było policzyć, w jakim procencie każdy jest właścicielem organów. Zaczęliśmy liczyć. Rodzice mieli pakiet nadzorczy, to pewne.
Jak widać z tego wydarzenia matematyka jest nam nieustannie potrzebna. Co dzień liczymy pieniądze robiąc zakupy, zastanawiamy się co możemy kupić podliczając ceny w sklepie. Umiejąc liczyć nigdy nie zostaniemy oszukani. Warto, więc uczyć się matematyki.

 

Marta Hyjek

Szkoła Podstawowa w Dakowach Mokrych , klasa 4

 

powrót